top of page

Заголовок 1

памятка_симптомы_лечение_проф._гриппа.jp
памятка_дл_рдителей_page-0001.jpg

10 порад: як підготувати дитину до успішного шкільного життя


     1. Формуйте у дитини поняття про корисну їжу. Організуйте здорове збалансоване харчування:  зменшіть вживання «пустих», швидких вуглеводів — солодощів, здоби;  навчіть дитину їсти довгі, корисні, складні вуглеводи — сирі, відварні, тушковані овочі; фрукти; злакові каші;  забезпечте в меню 50% білкової їжі — нежирне м’ясо, риба, молочні продукти, яйця;  поповнюйте організм поліненасиченими жирними кислотами Омега-3 — морська риба, волоські горіхи, насіння льону, рапсова олія.
     2. Організовуйте день дитини відповідно до режиму: вона має вчасно прокидатися, їсти, гуляти на свіжому повітрі, вкладатися спати тощо. У будні щовечера гуляйте з дитиною 1-1,5 години, у вихідні 3,5-4 год. протягом дня. Під час денної прогулянки разом з дитиною:  катайтеся на велосипедах, роліках, скейтах, самокатах, в теплу пору року, а взимку — на ковзанах, лижах, санчатах;   плавайте і бавтесь на воді;   грайте в бадмінтон, баскетбол, футбол, теніс, хокей, сніжки;  стрибайте зі скалкою, метайте в ціль і на дальність, лазьте по драбині, ходіть по колоді тощо.
   3.Розвивайте дрібну моторику дитини. Для цього навчайте:  застібати/розстібати гудзики, зав’язувати/розв’язувати шнурки, пояс під час одягання та роздягання;  різати ножицями папір по прямій, обводити шаблони та вирізувати по контуру;  правильно тримати олівець і пензлик під час малювання;  гратися з дрібними предметами — мозаїкою, конструктором Lego, пазлами тощо. Залучайте дитину до приготування їжі. Попросіть допомогти перебрати жменьку гороху, чечевиці, гречки тощо.
       4. Встановлюйте перед дитиною чіткі цілі. Завжди з’ясовуйте чи зрозуміла дитина, що від неї вимагають. Дайте їй змогу свідомо керувати власною діяльністю: обирати ціль, докладати вольові зусилля під час виконання роботи та підпорядковувати свої дії вимозі «треба». Навчайте дотримуватися правил, діяти за встановленими зразками. Допомагайте лише за потреби, адже самостійність дитини — запорука її успішності у шкільному навчанні.

     5.Зацікавлюйте дитину школою. Підводьте до усвідомлення, що школа — новий етап її життя. Розповідайте історії із свого шкільного життя: про вчителів, про шкільних друзів, із якими товаришуєте досі, про цікаві подорожі, про шкільні таємниці тощо. Ніколи не застосовуйте навчальну діяльність як покарання, не погрожуйте школою на кшталт:  погано себе поводив, то сідай — будеш читати;  там тебе навчать, як поводитися, будеш як шовкова;  там з тобою не панькатимуться, будеш все робити сам.
     6. Надихайте на пізнання нового. Спонукайте дитину дивуватися, отримувати задоволення від процесу пізнання. Якщо вона припустилася помилки, підтримуйте її впевненість у власних силах, розуміння того, що будь-яка думка буде прийнята й адекватно оцінена — без приниження й публічного засудження.
       7. Пропонуйте дитині малювати, ліпити з глини та пластиліну, конструювати з різних матеріалів —спочатку за зразком, відтак за задумом. Підтримуйте дитячу ініціативу, самостійність, самобутність. Адже байдужість дорослого до дитячої творчості, або осудне ставлення до її фантазування, до будь-якого відходу від зразка, стандарту, шаблону значно гальмують розвиток продуктивної уяви і тим знижують інтелектуальні можливості майбутнього школяра, формують у дитини невпевненість у собі, страх невдачі.
       8.Грайте з дитиною в розвивальні ігри. Вони сприятимуть формуванню в неї здатності:  враховувати у своїх міркуваннях, оцінках точку зору іншої людини;  мислити образами;  користуватися символами й замінниками;  виявляти проблему, ставити мету, планувати свої дії з огляду на можливості, знаходити кращій, а іноді й нестандартний спосіб вирішення проблеми.
      9.Спілкуйтеся з дитиною українською мовою, читайте казки, оповідання і вірші, обговорюйте прочитане. Перш ніж навчити читати, навчіть дитину свідомо сприймати й переказувати зміст почутого, оцінювати вчинки та характери персонажів, висловлювати своє ставлення до них тощо.
     10.Навчайте дитину виявляти повагу до людей словами та вчинками. Це сприятиме позитивній комунікації з дорослими й однолітками. Щоб дитина почувалася комфортно в дитячому колективі, створюйте умови, аби вона долучалася до взаємодії з однолітками в парі, в групі. Проводьте майстер-класи, командні змагання під час дитячих тематичних і фізкультурних свят. Якщо дитині складно порозумітися з дітьми, вона часто потрапляє в конфліктні ситуації, що може призвести до ізоляції в колективі однолітків. За таких умов зверніться за порадою до практичного психолога закладу дошкільної освіти.

SHHob_ditina_zrostala_zdorovoyu-1.png

Заголовок сайта

ЧОТИРИ ЗАПОВІДІ МУДОГО БАТЬКА

     Дитину потрібно не просто любити, цього мало. Її потрібно поважати і бачити в ній особистість. Не забувайте також про те, що виховання - процес «довгограючий», миттєвих результатів чекати не доводиться. Якщо малюк з якихось причин не виправдовує ваших очікувань, не кип'ятити. Спокійно подумайте, що ви можете зробити, щоб ситуація з часом змінилася.

     1. Не намагайтеся зробити з дитини самого-самого.Так не буває, щоб людина однаково добре все знав і вмів. Навіть самі й мудріші на це нездатні. Ніколи не кажіть: «Ось Маша в 4 роки вже читає, а ти?!» Або «Я в твої роки на турніку 20 разів віджимався, а ти - тюхтій матрацом». Зате ваш Вася клеїть паперові кораблики, «перший» у комп'ютері. Думаю, знайдеться хоч одна справа, з якою він справляється краще за інших. Так похваліть його за те, що він знає і вміє, і ніколи не сваріть за те, що вміють інші!

     2. Не порівнюйте вголос дитини з іншими дітьми.Сприймайте розповідь про успіхи чужих дітей просто як інформацію. Адже вас самих повідомлення про те, що президент Уганди (ваш ровесник, між іншим) нагороджений черговим орденом, не переповнює соромом і образою? Якщо розмова про те, що «Мишко з другого під'їзду класно грає на скрипці», відбувається в присутності вашої дитини, а вам у відповідь похвалитися нічим - краще все одно що-небудь скажіть. Наприклад: «А мій Петько плюватися далі за всіх уміє». І нехай всі дивляться на вас круглими очима. Важливо, щоб Петько знав: ви любите його таким, який він є!

     3. Перестаньте шантажувати. Назавжди виключіть зі свого словника такі фрази: «Ось, я старалася, а ти...»,«Я ось лежу, хворію, а ти...», «Я тебе ростила, а ти...». Це, громадяни батьки, мовою Кримінального кодексу називається шантаж. Сама нечесна з усіх спроб засудити. І найнеефективніша. Знаєте, що відповідають на подібні фрази 99% дітей? «А я тебе народжувати мене не просив!»

     4. Уникайте свідків.Якщо дійсно виникає ситуація, що вводить вас у фарбу (дитина нагрубив старому, влаштував істерику в магазині), потрібно твердо і рішуче відвести його з місця події. Почуття власної гідності властиве не лише дорослим, тому дуже важливо, щоб розмова відбулася без свідків. Після цього спокійно поясніть чому так робити не можна. Ось тут закликати малюка до сорому цілком доречно. Адже на певному етапі життя ця емоція відіграє важливу і корисну роль гальма, що не дозволяє здійснювати погані вчинки.

Головне - не забувати, що у всього повинна бути міра.
Дитина вчиться тому, чому його вчить життя (Барбара Л. Вулф)

Якщо дитина живе в атмосфері любові і визнання, вона вчиться знаходити любов.

Якщо до дитини ставляться вороже, він вчиться битися.

Якщо дитину висміюють, вона вчиться бути сором'язливим.

Якщо дитину соромлять, він вчиться відчувати себе винуватим.

Якщо дитина змушений проявляти терпимість, він вчиться терпінню.

Якщо дитину заохочують, він вчиться впевненості в собі.

Якщо дитину хвалять, вона вчиться подяки.

Якщо до дитини ставляться чесно, він вчиться справедливості.

Якщо дитина росте в безпеці, вона вчиться довіряти.

Якщо до дитини ставляться з схваленням, він вчиться любити себе.

Роль музикотерапії в розвитку творчої активності дошкільників

Важко переоцінити вплив музики на людину. Це живе невичерпане джерело натхнення. Музика може надати насолоду, але також водночас викликати сильне душевне переживання, збудити до роздумів, відкрити невідомий світ фантазій.

Невичерпні можливості музики впливати на внутрішній світ дитини особливо виділяють методику музикотерапії з-поміж інших терапевтичних методик.

На сучасному етапі музична терапія далеко просунулася в дослідженні впливу музичного досвіду на розвиток особистості. Відповідь на запитання, чому музика настільки сильно торкається глибин нашої різноманітної особистості, потрібно шукати в минулому, коли ми ще перебували в материнській утробі, відчували музику ритму материнського серця, музику її тіла, музику її подиху й голосу. Жінка, яка носить у собі майбутнє життя, сама своїм духовним «баченням» ніби наносить «візерунки» на матрицю постнатального життя своєї дитини. Так мудра природа підготовлює дитину до сприйняття світу ще в утробі матері.

Багато досліджень довели, що музика посилює обмін речовин, посилює або зменшує м’язову енергію, змінює дихання, змінює кров’яний тиск, дає фізичну основу для емоцій. Дітям музикотерапія допомагає збагатити знання про навколишній світ, прищепити любов до музики, навчити слухати й розуміти, як і про що розповідає. Для того щоб музикотерапія позитивно вплинула на розвиток і виховання малят, необхідно враховувати особливості дітей.

«Музика, як будь-яке мистецтво, допомагає дітям пізнавати світ, виховує дітей», — так визначив роль музики у формуванні особистості композитор Дмитро Кабалевський. У процесі музичних занять відкриваються широкі можливості для всебічного розвитку дітей. Емоційна сила музики, зміст пісень, що слухають і виконують діти, сприяють формуванню основ морально-естетичних якостей.

Музична терапія в роботі з дітьми дошкільного віку сама по собі реалізує таку мету:

·                   дає змогу подолати психологічний захист дитини — заспокоїти або, навпаки, активізувати, налаштувати, зацікавити;

·                   допомагає налагодити контакт між дорослим і дитиною;

·                   допомагає розвивати комунікативні та творчі можливості дитини;

·                   формує важливі практичні навички — гри на музичних інструментах;

·                   допомагає залучити дитину до цікавої справи — музичних ігор, співів, танців, рухів під музику, імпровізації на музичних інструментах;

·                   захоплює і заспокійливо впливає на більшість гіперактивних дітей;

·                   забезпечує поліпшення мовленнєвих функцій.

Музичні керівники та педагоги дитячого садка помітили вплив музики на поведінку дітей під час навчально-виховного процесу. Прийоми та методи музичної терапії в навчальному закладі використовують у системі оздоровчих заходів поряд з пісковою терапією, казкотерапією, ігровою терапією. А тому сьогодні ви матимете можливість ознайомитися з елементами арт-терапевтичних методик, що впроваджуються в роботу з дітьми різними спеціалістами, зокрема музичними керівниками.

Руховий режим дитини вдома та в дитячому садку

Шановні батьки, піклуючись про фізичний розвиток, оздоровлення та загартовування Вашої дитини вдома, користуйтеся низкою наданих порад:

§     Привчайте дитину до дотримання вдома режиму дня, санітарно-гігієнічних та культурно-гігієнічних вимог.

§     Виконуйте щоденно разом з дитиною ранкову гімнастику, проводьте загартувальні процедури, виходьте на прогулянку.

§     Облаштуйте в квартирі спортивний куточок.

§     Розвивайте в дитини вміння виконувати вправи з основних рухів - вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, утриманні рівноваги, виконанні вправ із м'ячем.

§     Грайте разом з дитиною в рухливі та спортивні ігри, які сприяють розвитку гнучкості, швидкості, спритності, зокрема на свіжому повітрі.

§     Організовуйте у вихідні дні пішохідні прогулянки, туристичні походи.

§     Катайтеся разом з дитиною на санчатах, ковзанах, лижах, велосипедах, роликах, грайте в бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол, хокей, в ігри з м'ячем, стрибайте через скакалку тощо.

§     Плавайте та грайте разом на воді в теплу пору року, а також привчайте дитину приймати літній душ - це сприяє загартовуванню організму та зміцненню нервової системи.

§     Піклуйтеся про забезпечення дитячого організму необхідними вітамінами, зокрема у весняну пору року. Вводьте до щоденного раціону дітей сезонні овочі та фрукти.

§     Беріть участь разом з дитиною у святах, розвагах, Днях здоров'я, які проводять у дитячому садку.

§     Відвідуйте батьківські збори, конференції, лекції з питань фізичного виховання дітей, організовані педагогами дошкільного навчального закладу. Дотримуйтеся наданих під час цих заходів рекомендацій.

Виховання патріотизму у дітей

Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини - місця, де людина народилася.

У цьому звязку величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

До основних завдань патріотичного виховання дошкільнят належать:

формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сімї, дитячого садка, міста);

формування духовно-моральних взаємин;

формування любові до культурного спадку свого народу;

виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;

почуття власної гідності як представників свого народу;

толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

Патріотичне виховання дошкільнят має вирішувати ширше коло завдань, ніж ті, що зазначені. Це не лише виховання любої до рідного дому, сімї, дитячого садка, але виховання шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.

Досягти якісного рівня патріотичного виховання дошкільників не можна без урахувань специфіки окремих регіонів, їх національних особливостей.

Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни - завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Однак в значному ступеню така складність виникає при спробі переносити на дітей „дорослі” показники проявів любові до Вітчизни.

Дошкільний вік як період становлення особистості має свої потенційні можливості для формування вищих моральних почуттів, до яких і відноситься почуття патріотизму.

Якщо патріотизм - це почуття приязні, відданості, відповідальності і т.д. до своєї Батьківщини, то дитину ще в дошкільному віці необхідно навчити бути приязною (до чого-небудь, бути відповідальною в її малих справах, вчинках).

Перш ніж дитина навчиться співпереживати бідам та проблемам Батьківщини, вона повинна навчитися співпереживанню взагалі як людському почуттю. Захоплення просторами країни, її красою та природними багатствами виникає тоді, коли дитину навчили бачити красу безпосередньо навколо себе. Також, перш ніж людина навчиться трудитися на благо Батьківщини, необхідно навчити її добросовісно виконувати трудові доручення, прищеплювати любов до праці.

можливо визначити в декількох напрямках.

Дитина старшого дошкільного віку може і повинна знати, як називається країна, в якій вона живе, її головне місто, столицю, своє рідне місто чи село, які в ньому є найголовніші визначні місця, яка природа рідного краю та країни, де дитина живе, які люди за національністю, за особистими якостями населяють її країну, чим прославили вони рідну країну і увесь світ, що являє собою мистецтво, традиції, звичаї її країни.

У дошкільників поступово формується „образ власного дому” з його укладом, традиціями, спілкуванням, стилем взаємодії. Дитина приймає свій дім таким, яким він є, і любить його. Це почуття „батьківського дому” лягає в основу любові до Батьківщини, Вітчизни.

Завдання батьків формувати любов, приязнь до рідного дому, бажання берегти його, робити кращим. Важливо, щоб у дитини в сімї були свої обовязки, щоб її не звільняли через малі роки від спільної праці, - це сприяє зміцненню „почуття сімї”.

Двір, вулиця, на якій живе дитина, також можуть сприяти зміцненню приязні та відчуття власності (мій двір, моя вулиця). Тут першорядне значення має як батьки формують у дітей такі почуття.

Разом із тим тут також постає питання про необхідність повідомлення дітям інформації про їх вулицю: її назва, що на ній розташовано, який ходить транспорт, як звязана ця вулиця з тією, на якій знаходиться дитячий садок, - можна пройти пішки чи треба їхати.

Наступний етап - виховання любові та приязного ставлення до свого рідного міста. Ця частина роботи потребує більше опиратися на когнітивну сферу, на уяву дитини та її память.

Для дитини місто конкретизується вулицею, тобто вона усвідомлює себе перш за все жителем своєї вулиці. Щоб діти „відчули” своє місто, їм необхідно про нього розказувати та показувати його. Разом із батьками діти їздять по місту. Інколи екскурсію вдається організувати також дитячому садку.

Діти старшого дошкільного віку можуть і повинні знати назву свого міста, його головні вулиці, визначні місця, музей, театри та ін. Докладніше про роботу у цьому напрямку розкриємо нижче в змісті даного матеріалу..

Назву країни можна закріпити з дітьми в іграх („Хто більше назве країн”, „З якої країни гості”, „Чия це казка”, „З якої країни ця іграшка”), у вправах типу „Із різних назв країн визнач нашу країну”, „Пошукаємо нашу країну на карті, глобусі”, „Як написати адресу на конверті” тощо.

Діти повинні знати назву столиці нашої Батьківщини, її визначні місця.

Розгляд ілюстрацій, слайдів, відеофільмів, художні твори, розповіді дорослих, фотографії, екскурсії, малювання, ігри-подорожі - все це допомагає вирішувати поставлене завдання. Дітей знайомлять із символікою країни, розповідають, що у кожної країни є свій прапор, герб, гімн. Розповідають де і коли вони можуть їх побачити.

При ознайомленні з природою рідної країни акцент робиться на її красі, розмаїтті, багатстві, на її особливостях. Діти повинні отримати уявлення про те, які тварини живуть в наших лісах, які ростуть дерева, за яким деревом можна відразу визначити Україну („Без верби і калини нема України”), які квіти цвітуть на українських полях і луках (кульбабки, волошки, маки).

Важливим напрямком роботи по вихованню любові до Батьківщини є формування у дітей уявлень про людей рідної країни. Перш за все необхідно згадати тих людей, які прославили нашу країну - художників, композиторів, письменників, винахідників, вчених, мандрівників, філософів, лікарів (вибір залежить від вихователя). Необхідно на конкретних прикладах, через конкретних людей познайомити дітей з „характером” українського народу (творчі здібності, вмілість, пісенність, гостинність, доброзичливість, чутливість, вміння захищати свою Батьківщину). Вихователь намагається познайомити дошкільнят з людьми, яким притаманні якісь певні якості чи вміння, залучити дітей до їх діяльності.

Неабияке значення для виховання свідомого громадянина є прищеплення шанобливого ставлення до героїв війни, ветеранів, до памяті про тих, хто загинув, захищаючи Вітчизну; поваги до воїнів - захисників, кордонів Батьківщини. Діти з щирою вдячністю йдуть разом із батьками та вихователями до обеліска Слави, покладають квіти. Дуже великий вплив мають бесіди, зустрічі з ветеранами, екскурсії, використання пісень, віршів, наочного матеріалу. Добре коли після кожного заходу малята беруть у руки олівці та фарби й відтворюють свої враження в образотворчій діяльності.

У старших дошкільнят мають скластися поняття сімї, родини, роду. Вони повинні знати всіх своїх хоча б дво- і троюрідних братів та сестер.

Шести-семирічні діти вже можуть дати відповідь на запитання: "Чим відрізняється традиційне житло українців - хата (в т.ч. і сучасний варіант) від житлових будівель інших народів?"

Відповідь має сформуватися у результаті власних спостережень сучасного села або за матеріалами хоча б телепередач: охайність, доглянутість, привітність, чистота. Отже, національна риса - відчуття краси.

Відповідь на запитання "Як традиційно зверталися українці до батька-матері, дідуся-бабусі?" - "На Ви" - свідчить про шанобливе ставлення українців до старших людей.

Шести-семирічні діти можуть і повинні знати і вміти співати хоча б один десяток українських народних пісень.

Як підготувати дитину до дитячого садка

Час, проведений у дитячому садку, деякі дорослі згадують із теплотою. Але тільки деякі. Я таких зустрічала не дуже багато. Вони, скоріше, виняток.

Тому усі  хвилюються перед першим «серйозним кроком дитини в суспільство» - початком відвідування дитячого саду. І ми розуміємо батьків, які турбуються, як малюкові буде в цьому новому для нього місці ...

До цього хвилюючого моменту потрібно почати готуватися заздалегідь. Сподіваємося, що наші поради будуть корисними.

Зайдемо в гості

Адже діти самі ще не знають, що це таке «дитячий сад». Але коли вони чують тривогу в голосі батьків, то починають хвилюватися.

Тому, наша перша порада - не піддаватися тривозі і повірити у власну дитину.

Що допоможе в цьому?

Ви можете під час прогулянок прогулятися із дитиною у дворі дитячого садка, а якщо дозволить адміністрація, то і по коридорах будівлі: подивитися роботи діток, розвішаних на стінах, звернути увагу дитину на низько розташовані перила, цікаві назви груп (на дверях) ...

Влітку в садку неповні групи, дітки трохи розслаблені, немає малюків, які плачуть, як це буває у перших числах вересня. Тому знайомитися із ним краще зараз.

Не забудьте вивчити меню садка і упровадьте страви в раціон малюка вдома (рибні котлетки, запіканки тощо).

Можливо, ви зможете зайти у групу і розглянути шафки в гардеробі, маленькі унітази в туалеті (повірте, що для вашої дитини важливо, куди він буде ходити в туалет), столики, за якими їдять і займаються, ліжка.

ДЛЯ МАЛЮКІВ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ - ПИТАННЯ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. ЧИМ БІЛЬШЕ ВІН ЗНАЄ, ЯК У САДОЧКУ ВСЕ ВЛАШТОВАНО, ТИМ ПРОСТІШЕ ЙОМУ ТАМ АДАПТУВАТИСЯ.

 

Підготуємося вдома

·    Одягається ваша дитина самостійно? Чи вміє їсти сама? Якщо ще ні, то терміново починайте навчати. Але без насильства і залякування, а у грі і власним прикладом. У садку діток можуть догодувати і допомогти одягнутися, але вихователь і няня не будуть годувати і одягати. Вони фізично не встигнуть. Багато разів ми вже відзначали батьками і писалося про те, що після того, як малюк починає ходити в садок, він швидше всьому вчиться, так як спостерігає за іншими дітками і повторює. Але базові навички у нього повинні бути.

·    Ще важливий момент: навчіть дитину хоча б трохи займати себе іграшками (самостійно), на кілька хвилин.

·    Продумайте, будь ласка, одяг для походів у новий колектив. Щоб було не тільки красиво, але і зручно для самообслуговування (на липучках, на блискавках, менше гудзичків, без застібки на спині, не боді). Рекомендую це для того, щоб дитина могла самостійно одягатися і відчувати себе великим, щоб йому було простіше справлятися із новими "садіковскими викликами". Усі діти хочуть стати дорослими. (Якщо дитинка говорить зворотне, то пропоную вам розпізнати причину, чому вона не хоче дорослішати і що в дорослому житті її так налякало).

·    Обговоріть у сім'ї, як ви відзначите свято в перший день відвідин дитячого саду. Нехай воно буде невеликим, але буде. І я не знаю, що це: квіти для панянки, яка пішла в дитячий сад від тата; похід в улюблене кафе; перша шоколадна цукерка в житті або фотосесія всією сім'єю, але обов'язково - свято. І неодмінно - спільне планування.

·    Постарайтеся підготувати якесь привітання своїми руками для тітки-виховательки від вашої дитини (листівка, малюнок, саморобка). Зробіть це разом із дитиною, і найголовніше, вручіть на очах у нього (це в тому випадку, якщо дитина відмовиться сама вручати привітання). Дитинка не бачить, що батьки принесли в пакеті в подарунок, а от гарні квіти або листівку, зроблену своїми руками, відзначить. А ще дитина обов'язково помітить, з якою посмішкою і настроєм ви передаєте цей знак уваги. Малюк думає: «Якщо батькам не подобається тітка-вихователька, то як батьки можуть мене залишати з нею?!?», а ваші посмішки і загальний настрій допоможуть дитині прийняти виховательку.

 

Важливе доповнення

Якщо ви дотримуєтеся режиму щеплень, то зробіть щеплення до початку відвідування дитячого садка. Зробіть довідку заздалегідь, врахуйте і інші організаційні питання щодо вступу в дитячий сад.

Розповідайте яскраво і захоплююче про новий колектив і про виховательку. Однак не варто говорити про те, що діти в садочку тільки грають. Адже там ще є правила, яким дітей вчать (наприклад, як себе вести за столом, у спальні, при знайомстві з новими людьми)

А ще в садку варто слухатися виховательку, вона – друг! З усіх питань до неї можна звертатися. Завдання батьків - знайти такого вихователя, якому вони довірять свою дитину.

Поговоріть із бабусями і дідусями, з якими юне покоління частіше спілкується у літній період, щоб не лякали фразами «підеш у дитячий сад, там тебе навчать одягатися або ходити на горщик», «ось у дитячому садку будеш усе їсти» і т.п.

І в завершенні: пам'ятаю, на лекціях у вузі нам говорили про те, що найлегше адаптуються маленькі діти. Однак на практиці бачу, що вік - це не головний критерій легкої адаптації. Головне - це як дорослі, оточуючі малюка до дитячого садка, допоможуть йому підготуватися до його відвідування.

bottom of page